Size bir telefon kadar yakınız
0212 270 60 04


Şirketimiz, faaliyetleri arasına aldığı Network uygulamalarında, tecrübesi ve profesyonel kadrosuyla bir çok başarılı çalışmaya imzasını atmıştır. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin tercihi olan LAN ve büyük ölçekli geniş alanda haberleşme ihtiyacı duyan kurumlara sunulan WAN çalışmaları, başarılı projeleri ile kendini kanıtlamış köklü bir kurum olarak sizlere hizmet etmektedir.

Network Nedir?

Birbirine bağlanmış bilgisayar, yazıcı, modem gibi ekipmanların ortak bir haberleşme ağı içerisinde kullanımına “network” (ağ çalışması) adı verilir. Network sayesinde ortak bir çalışma ortamı sağlanmış olur. Network ağına bağlı çalışan bütün donanım ve yazılım ortak kullanıma açıktır.

Basit bir network ağı, iki bilgisayarınbirbirine kablo ile bağlanması ile oluşturulabilir. Geniş bir alana yayılmış network ağlarında ise birçok ana makine (server), kullanıcı sistemleri (terminal), printer, modem gibi çeşitli ekipmanlar bulunabilir.

Hangi Network ?

Network uygulamaları itibariyle çok geniş ekipman ve çok çeşitli konfigürasyonlarına sahip kimi zaman basit, kimi zaman çok karmaşık bir sistemdir.

İşletmeler Network ihtiyaçlarını belirlerken, kendileri için en uygun olanı seçmek zorundadırlar. İhtiyaca cevap veremeyecek donanım ve sistem yapılanması, networkun sürekli kilitlenmesine ve veri kaybına neden olabileceği gibi, ihtiyacın çok üzerinde bir donanım ise gereksiz yatırım olacaktır.

İşletmeler veri güvenliğini sağlamak ve her türlü bilgiyi sistemlerine Bağlı kullanıcılar tarafından kolaylıkla kullanılabilmesini sağlamak amacıyla kuracakları networklerde, mutlaka profesyonel kurumların yardımını almalıdırlar. Bu hem gereksiz yatırım yapmalarını önleyecek, hem de kendileri için en uygun sistemin kurmalarına yardımcı olacaktır.